Vystřihovánky - Zámek Loučeň

Kód zboží:zL001
Cena:70.00 Kč
Počet dílů (ks): 31
Obtížnost: 3
Měřítko: 1 : 350
Rozměry modelu (Š x V x H cm): 15 x 17.5 x 10 cm
 ks 


Vystřihovánky - Zámek Loučeň

HISTORIE ZÁMKU
Barokní zámek Loučeň stojí ukryt do zeleně rozsáhlého anglického parku nedaleko stejnojmenného městyse. Zámek nabízí návštěvníkům romantické zákoutí pro klidný odpočinek, ale i zajímavou exkurzi do své vlastní historie.
První zmínka o obci Loučeň pochází z roku 1223, avšak do roku 1618 se na zdejším panství často střádali nevýznamní majitelé. Po bitvě na Bílé Hoře přišla zásadní změna, kdy přicházejí na Loučeň Valdštejnové. Od té doby nebyla Loučeň prodána, což zvyšuje její hodnotu. Po Valdštejnech zde žili také Fürstenberkové a Thurn – Taxisové. Po roce 1704 nechal provést Arnošt Karel z Valdštejna velkou přestavbu sídla podle plánů F.M. Kaňky. Roku 1710 přistavěli k zámku ještě kostel Nanebevzetí Panny Marie. Úpravy interiérů proběhly v letech 1767-71 za Karla Egona z Fürstebnerka, později přibylo i zámecké divadlo. Po roku 1803 se na panství dostali Thurn-Taxisové. Roku 1831 převzal Loučeň Karel Anselm Thurn-Taxis, který založil 23 ha velký krajinářský park, jehož součástí byly i vodotrysky a dva velké skleníky. Na zámku v minulosti pobývali i významné osobnosti jako císař Františka I., ruský velkokníže Konstantin, Eliška Krásnohorská, E. M. Rilke, F.X.Šaldy. Roku 1929 byly poprvé zpřístupněny zámecké interiéry veřejnosti. Po roce 1939 se tehdejší majitelé přihlásili k německé národnosti, a tak jim byl po roce 1945 jejich majetek zkonfiskován. Zámek byl brzy vyklizen a využíván účelově. Celé toto období se nepříznivě projevilo na jeho stavu i v okolním parku.V roce 2000 se zámek stal majetkem Loučeň a.s., která zde za podpory fondů EU provádí opravy a rekonstrukce. Od roku 2007 byl zámek znovu zpřístupněn s nově vybudovanou expozicí, do níž se vracejí některé kusy původního mobiliáře, zároveň otevřen park s jedinečným souborem 10 bludišť a labyrintů. Dominantou zámku i raritou celé České republiky je zdejší zámecké labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku. Zahradní labyrinty jsou aktuálně módní věcí, ale zároveň nadčasovou. Labyrinty jsou zábavné, magické, mají schopnost dobít ubývající energii. Zámecký hotel nabízí také možnost uspořádání svatebních obřadů, firemních akcí, kongresů, ale především láká návštěvníky romantický pobyt v překrásném prostředí.


Další fotografie zboží

Copyright © Ivan Zadražil - vystřihovánky a projekty | Created by AVT design - tvorba www stránek | Mapa stránek

www.Goog.cz - Vyhledávač, katalog a seznamLinkovník  CZIN.eu  Jahho  Zona.cz  Príma internet  iTop  Internetový katalog obchodů a webových stránek - Bezva  Portál  Seznam stránek  Jyxo.czToplist  Google  Seznam.cz  Centrum.cz  Atlas.cz  Najisto.cz  Bing  katalog.w-software.com  Zoohoo  sprehledem.cz  Firmy.cz  Mapy.cz  Dasi.cz  Ill.cz  Katalog   Katalog firem - Hledej   Katalog  ZDROJ.cz - katalog odkazů  Euroseznam  Najdu.net